MENÜ
  • Úszó Eb: ezüst és bronz szombaton

A magyar úszóválogatott három ezüst- és egy bronzérmet szerzett a Debrecenben megrendezett Európa-bajnokságon szombaton.

Az utolsó előtti versenynapon volt ok az örömre: az immár tíz nagypályás Eb-aranynál tartó Cseh László a 100 méter pillangón, az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter pedig 200 méter háton csapott célba másodikként. Ráadásul mindketten tagjai voltak a harmadik helyezést elérő 4×200-as gyorsváltónak. Mellettük bronzot vehetett át az eredményhirdetésnél Kis Gergő és Kozma Dominik is.

Ezen a napon talán Bernek számított a legesélyesebbnek, hiszen két éve a szingapúri ifjúsági olimpián ebben a számban lett aranyérmes, és most is a legjobb idővel került be a döntőbe, de végül a bajnoki cím megszerzése nem sikerült.

„Titkon reménykedtem abban, hogy én is Európa-bajnok leszek, de a mostani győztes, a lengyel Kawecki még előttem tart. Így is örülhetek az újabb országos rekordnak és az Eb-ezüstnek. S nagyon remélem, a londoni olimpiáig tovább tudok javítani időeredményemen” – mondta el a Kőbánya SC úszója.

A fiúkon kívül Risztov Éva is ezüstöt szerzett 1500 méter gyorson. Gratulálunk sportolóink teljesítményéhez!

Forrás: Blikk