MENÜ
  • Risztov Éva is aranyérmes!

Emberfeletti teljesítmény, talán az egyik legmegerőltetőbb olimpiai versenyszámban. Risztov Éva 10 km-es nyíltvízi úszásban aranyérmes!

1:57:38,2. Ennyi idő alatt úszott tíz kilométert az a Risztov Éva, aki ma délután megszerezte hazánk nyolcadik aranyérmét. Éva gyakorlatilag egész idő alatt uralta a mezőnyt, négy perc után már a 2. helyen állt, onnantól pedig folyamatosan vezetett. Ugyan nem volt könnyű dolga, hiszen ellenfelei nem hagytak neki szusszanásnyi nyugalmat sem, mégis gyakorlatilag a célig vezette a mezőnyt.

Az utolsó háromszáz méteren volt miért rágni a körmünket: Éva előnye egyre fogyott, valószínűleg nagyon elfáradhatott addigra. Végül az amerikai Anderson előtt, kevesebb mint fél méterrel, azaz négy tized másodperccel ért célba.

Risztov Éva ezzel elhozta a nyolcadik aranyérmet, mi pedig igazán büszkék vagyunk rá! Ez valóban hatalmas teljesítmény volt! Gratulálunk!

A kép forrása: MTI fotó, Illyés Tibor