MENÜ
  • Foci EB: Világbéke, dögunalom

Hiába ígérkezett izgalmasnak a két örök rivális ma délutáni összecsapása, töredelmesen be kell vallanom, a meccs egyes pontjain majdnem elszundítottam. A franciák és az angolok ugyanis úgy fociztak, mint két öreg úr a háztömb mögötti pázsiton.

A meccs előtt leginkább az volt a kérdés, hogy mire mennek az angolok az éppen eltiltását töltő Rooney nélkül. Roy Hodgson mester ugyan bizalmat szavazott a srácoknak, a szurkolók igen erősen kételkedtek a sikerben. A mérkőzés elején mintha az angolok domináltak volna, lendületes támadásokat indítottak, de a franciák szinte percek alatt átvették az irányítást, egy-két izgalmas helyzetet is láthattunk, különösebb veszély azonban nem fenyegette az angolokat. Habár Hartnak elég nagyot kellett vetődnie, amikor Cabaye a 16-osról gyönyörűen lőtt kapura. Ezután Milner hagyott ki egy ziccert: kisodródott, így csak az oldalhálót találta el.

A mérkőzés ettől a néhány megmozdulástól eltekintve halálos unalomba fordult, míg a 30. perc körül Gerrard szabadrúgása, majd Lescott fejelése megoldotta a problémát: a rövid sarokba talált a ladba. 1-0 az angoloknak.

Ezután azonnal francia ellentámadás indult, Diarra majdnem azonnal egyenlíteni tudott. A francia siker azonban nem váratott sokáig magára, a 39. percben Evra és Ribéry játékát követően Nasri az angol védők fölött, 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Ezzel egyenlítettek a franciák.

A második félidő első néhány perce ugyan lendületesen indult, de hamar belassult a mérkőzés. Az angol védekezést a franciák nem tudták áttörni, maguk az angolok pedig alig-alig támadtak. A 65. percben még megcsodálhattunk egy Benzema-féle kapura lövést, de ez is csak ezen a meccsen volt izgalmas, egy valamivel színvonalasabb mérkőzésen talán fel sem kaptuk volna rá a fejünket. A közönség hangos füttykoncerttel hálálta meg az unalmat, talán azért, hogy felébresszék a lelátón túlságosan hangosan horkoló társaikat. A helyzeten Hodgson kettős cseréje sem segített: Defoe és Henderson sem hozott különösebb izgalmat. Végül a két riválisnak 1-1 ponttal kellett beérnie, a mérkőzés ugyanis döntetlennel zárult. Anglia – Franciaország 1-1.