MENÜ
  • Foci EB: Németország szárnyal

Egy lépéssel közelebb került a Nationalelf a végső célhoz.

Komolyan gondolta a Nationalelf, hogy csoportelsőként szeretne továbbjutni a negyeddöntőbe, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a második percben Tomas Müller már a dán kapura rontott, a lövés azonban túl magas volt. Mindenesetre a dánok sem szerettek volna idő előtt búcsút mondani a bajnokságnak, Bendtner fejesét Neuer-nek kellett védenie. Egy-két próbálkozástól eltekintve elég lassan indult be a meccs, majd derült égből villámcsapásként megérkezett a dánok egére Podolski, hat méterről gólt lőve a dánoknak, így Németország megszerezte a vezetést. 0-1

Nem örülhettek sokáig a németek, Krohn-Dehli hamarosan egyenlíteni is tudott. 1-1

A 32. percben Özil, Hummels és Gomez játéka majdnem elég volt egy újabb német gólhoz, de Gomez célt tévesztett, maradt a döntetlen. A félidő vége előtt Podolski egy 17 méterről történő, eszméletlen erejű kapu fölé rúgást mutatott be, majd Gomez ismét a kapura lőtt, a dánok szerencséjére azonban nem talált célba.

Gomez, mint ahogyan az elmúlt két mérkőzésen is, ma is elképesztő formát mutatott: a 43. percben Müller átadása után újabb helyzetet harcolt ki, Andersen azonban ügyesen fogta, így a félidő végén döntetlennel mentek szünetre a csapatok.

Gomez a szünet után sem vett vissza a tempóból, folytatta támadását, ez is a kapu mellé sikerült. Ezután egy gyönyörű dán helyzetet láthattunk, Poulsen lőtt kapufát. Podolskit közben a 64. percben Schürrle váltotta, a Nationalelf pedig újabb elszánt támadást indított, ezúttal Khedira főszereplésével, akinek a lövését Andersen védte sikerrel. A másik oldalon Zimling próbálkozott, Neuer azonban könnyedén hárította el a veszélyt. Ezután megérkezett a német klasszis, Miroslav Klose is.

A dánok reményei a 80. percben végleg szertefoszlani látszottak, Özil passza után Bender ugyanis 11 méterről precízen illesztette a jobb alsóba. 1-2.

A maradék időben hiába próbáloztak a dánok egyenlíteni, Löv-mester csapata nem hagyta magát. Így végül Németország csoportelsőként, hibátlan három csoportmeccsel zárva jutott tovább a legjobb nyolc közé. A dánok pedig búcsúzni kényszerültek a labdarúgó bajnokságtól.

Németország tehát Görögországgal csaphat össze, míg a párhuzamosan folyó mérkőzésen Portugália diadalmaskodott, így ők is ott lehetnek a legjobb nyolc között, ahol Csehországgal játszhatnak majd.

A kép forrása: thebiglead.com