MENÜ
  • Foci EB: Nem bírtak a lengyelek a görögökkel

Tegnap este Lengyelország és Görögország mérkőzésével kezdetét vette a 14. Labdarúgó Európa Bajnokság. A papírforma a lengyelek mellett szólt, végül mégsem tudtak diadalmaskodni Santos csapata felett.

Kissé félénken kezdtek a lengyelek a tegnap esti nyitómérkőzésen. A meccs elején úgy tűnt, mintha kissé megijedtek volna a görögöktől. Ugyan kezdetben inkább a hazaiak támadtak, pár perc után a görög válogatott átvette az irányítást. A 17. percben azonban a lengyelek sztárja, Lewandowski gyönyörű fejelése megoldotta a problémát: 1-0 Lengyelországnak.

A 44. percben a görögök helyzetét a hátrány mellett egy kiállítás is súlyosbította: Papasztathopulosz megkapta második sárgáját, el kellett hagynia a pályát. A görögök emberhátrányba kerültek. Azért nem adták fel teljesen, nem sokkal később Szalpingidiszt góljával egyenlíteni tudott a görög válogatott. Később a lengyel Szczesny piros lapot kapott, miután felrúgta a 11-es pontnál kiugró Szalpingidiszt. A bíró büntetőt ítélt a görögöknek, de Karagunisz lövése nem talált kapuba.

Szalpingidisz ezután ugyan gólt lőtt, de nem örülhettek a görögök, egyértelmű lesgól volt. A végjátékban inkább a hazaiak támadtak, illetve majdnem tanúi lehettünk egy görög öngólnak is, a 2004-es Eb-sztár Kacuranisz ugyanis majdnem saját kapujukba talált. A görögök szerencséjére azonban elmaradt a tragédia, így a mérkőzés végül döntetlennel végződött.