MENÜ
  • Foci EB: Magabiztos orosz siker

Mivel a lengyel-görög nyitómeccs döntetlennel végződött, egyértelmű volt, hogy aki este győzedelmeskedni tud, előnyre tesz szert a csoportjában. Ezért is hatalmas siker az orosz győzelem.

A meccs kissé lassan indult, úgy tűnt, kezdetben a csehek dominálnak. Folyamatos nyomás alatt tartották ellenfelüket és a labdát is sokkal többet birtokolták, mégsem tudtak igazán helyzeteket teremteni.A 15. percben azonban az oroszok lendületes támadásba kezdtek,  Zirjanov beadását Kerzsakov kapufára fejelte, a kipattanót azonban Dzagojev magabiztosan a kapuba lőtte, így Oroszország megszerezte első gólját.

A cseh védők mintha ekkor kissé megzavarodtak volna, ennek köszönhetően nem sokkal később, a 24. percben Sirokov lövésével máris 2-0-ás, magabiztos vezetésre tettek szert az oroszok. Ezután mintha kissé visszavettek volna a tempóból, nem indítottak olyan lehengerlő támadásokat. Azonban az orosz védelemnek köszönhetően a csehek sem voltak képesek közel kerülni a kapuhoz.

A második félidő elején Pilar-nak sikerült szépíteni, Plasil zseniális labdáját egy remek csellel ki tudta játszani, így az állás 2-1. Ezután az orosz fronton ismét könyörtelen támadások indultak, egyelőre eredménytelenül. A hajrában ráadásul a csehek majdnem egyenlíteni tudtak: Rosicky tizennyolc méterről majdnem kapuba talált. A 79. percben Dzagojev azonban ellentmondást nem tűrően, védhetetlen gólt lőtt. 3-1. A mérkőzés azonban itt még nem ért véget, hatalmas góllal búcsúztak az oroszok, Pavljucsenko három csel után, 16-ról a jobb felsőbe küldte a labdát.

A 4-1-es elsöprő győzelem után Advocaat mester, az oroszok kapitánya joggal mosolyoghat. Győzelmük a lengyel-görög döntetlen tükrében óriási bravúr.

A küzdelem ma a B-csoport mérkőzéseivel folytatódik: este Hollandia Dániával, Németország pedig Portugáliával mérkőzik meg.