MENÜ
  • Foci EB: Gólparádé a második kör első meccsén

Az A-csoport második fordulójában először a csehek és a görögök csaptak össze.

Nem mondhatnánk, hogy unalmasan indult a délutáni cseh-görög mérkőzés. Rögtön belecsaptak a csehek a lecsóba, 3 perc után Jirácek megszerezte az eb eddigi leggyorsabb gólját. Máris 1-0 a cseheknek. Ráadásul itt nem ért véget a cirkusz. Aki a mérkőzés előtt elfelejtett a kanapé mellé készíteni néhány doboz sört és a gól után állt fel, hogy odasétáljon a hűtőhöz, nagyon rosszul járt. Három percen belül ugyanis dupláztak a csehek, Pilar lőtt kapuba, vagyis, pontosabban fogalmazva “ejtette kapuba” a labdát, amin talán ő maga is legalább annyira lepődött meg, mint az éppen békésen szundikáló görög védők. Rekorderek a csehek, ennyi idő alatt két gólt a bajnokságok történetében senki sem tudott szerezni. A két gól után Halkiasz kapus is lesérült, le is kellett cserélni.

A két gól, mint az alvó emberre borított jeges vödör víz, rögtön észhez térítette a görögöket – legalábbis átmenetileg.  Szamarasz kapura is lőtt, kár, hogy lesen. Ezután Görögország visszabújt barlangjába, kényelmesen bevackolta magát és folytatta a téli álmot. Kicsit később megint elkezdtek focizni, a  félidő vége fele Fotakisz hálóba fejelt, de a bíró érvénytelenített: ismét les.

A szünetben Santos-mester valószínűleg nem esti meséket olvasott fel a görögöknek, ugyanis a második félidőben irdatlan fokozatba kapcsolatak: az 53. percben Gekasz egy buta cseh-hiba után az üres kapuba szinte besétált a labdával, Görögország szépíteni tudott. 1-2. Ezután a görögök mindent megtettek az egyenlítésért. Akárhogyan is próbálkoztak, nem tudták áttörni a cseh védősort. A meccs ezzel eldőlt. Csehország győzelme újra nyitottá tette az A-csoportot, Görögország pedig izgulhat: egy döntetlen és egy vereség nem éppen a legbiztatóbb előjelnek számít a továbbjutás szempontjából.