MENÜ
  • Foci EB: Biztosan kieső svédek ellen küzdöttek a franciák

A D-csoport négy csapata közül háromnak minden esélye megvolt a továbbjutásra. A franciák ma este a már kiesett Svédországgal csaptak össze a továbbjutásért.

A svédek meglepően harciasan kezdték a mérkőzést, Toivonen és Larsson is kapura fejelt rögtön a meccs elején. Az angolok is támadást kezdtek, Isaksson viszont ügyesen védett.

A meccs első része egyértelmű svéd fölényt hozott, a franciák csak a 20. perc környékén találtak magukra, Benzema lőtt kapura. Az első félidő olyannyira eseménytelenül telt, hogy az előző francia-angol mérkőzéshez hasonlóan talán csak azok nem aludtak a lelátón, akiknek volt valami olvasnivalója, vagy esetleg a párhuzamosan zajló angol-ukrán mérkőzést nézte valamilyen táblagépen.  A franciák enyhén szólva is motiválatlanul, lötyögősen játszottak, ezt még egy Ribéry-féle lövési kísérlet sem igazán oldotta fel, amit végül Mellberg egy ügyes becsúszással mentett.

A második félidő mintha lendületesebben indult volna, az álmos franciák kialudhatták magukat a szünetben, bár hiába indítottak támadásokat, nem okoztak különösebb fejfájást a svédeknek. Nem úgy a másik oldal sztárja, Ibrahimovic, aki 15 méterről védhetetlen gólt lőtt a francia kapuba. 1-0

A továbbjutást még ez sem veszélyeztette a franciáknak, de a svédek további hajmeresztő támadásokat indítottak, először Wilhelmsson, majd Mellberg főszereplésével. A franciák ettől aztán végképp felébredtek és sorozatos támadásokat indítottak a svédek ellen. Elképesztő mennyiségű blokkolást láthattunk a svédektől, Isakssonnak és a védelemnek hála azonban nem tudtak gól lőni. Nem úgy a svédek, akik megunva a francia próbálkozásokat, úgy döntöttek, lőnek egy gólt, Sebastian Larsson vezényletével, aki az ötösről lőtte Holmén lécről pattanóját a kapuba. 2-0

A botladozó franciák innetől csak abban bízhattak, hogy angol barátaik meg tudják őrizni győzelmüket az ukránok felett a párhuzamos mérkőzésen, hiszen kevés idő állt már csak rendelkezésükre egyenlíteni. Mivel Rooney-ék 1-0-ra legyőzték a házigazdákat, a franciáknak sem kellett aggódni: még a két gólos vereséggel is továbbjutottak a negyeddöntőbe.

Más kérdés, hogy mire mennek vajon a spanyolokkal a következő mérkőzésen.