MENÜ
  • A kockás zászló alól: Világbajnok született Brazíliában

Véget ért a 2012-es Forma-1-es világbajnokság, Sebastian Vettel behúzta a 3. világbajnoki címet, de a dobogóra nem állhatott ma fel.

Kaotikus volt a szezonzáró Brazil Nagydíj az interlagosi pályán. 100%-ra esőt jósoltak az előrejelzések, így tudtuk, hogy a változó körülmények miatt ma bármi megtörténhet. Meg is történt, ahogy már annyiszor idén. A pole pozícióból induló Lewis Hamilton szépen eljött a rajtnál, Felipe Massa lerajtolta a két Red Bullt és Alonsóval együtt előre léptek, ám a dolgok soha nem ilyen egyszerűek. Legalábbis Interlagosban. Az első körben amint a mezőny megérkezett a Descida do Lagóba, Vettel összeakadt Bruno Sennával, majd Sergio Perezzel, a Ferrari rajongók már bontották volna a pezsgőt, ám az autó nem sérült meg túlságosan. Míg a Sauber és a Williams kiesett, Vettel csodával határos módon tudta folytatni a versenyt, igaz, a 22. helyre esett vissza. Innen szép nyerni… Ha nem is nyerni, előre jönni, a német pilóta a hetedik helyre zárkózott fel.

Az élen álló Lewis Hamiltont csapattársa, Button szorongatta egy darabig, míg az eső közbe nem szólt. A Force India pilótája, Nico Hülkenberg hihetetlen teljesítményt nyújtva futott az élmenőkkel, majd a 19. körben a Senna-kanyarnál megelőzte Buttont.
    Mivel a pálya tele volt autómorzsával a balesetek miatt, a versenyirányítók úgy döntöttek, pályára küldik a biztonsági autót. A 29. körben indították újra a versenyt, amikorra szépen összerázódott a mezőny. Kobayashi előbb Vettelt, majd a nagyedik helyen Alonsót is megelőzte, de nem sokáig örülhetett, a két világbajnok-jelölt nem adta olyan könnyen. Hamilton megelőzte Buttont, de Hülkenberget csak a 49. körben tudta, amikor egy hiba miatt megpördült. Hülkenberg azonban nem engedte el a McLarent, a Senna S-kanyarban megcsúszott az autója és belehajtott Hamiltonba. Hülkenberg folytatta a futamot, Hamiltonnak viszont idő előtt véget ért a szezonzáró.
    Újra jött az égi áldás, a csúszós pályáról egyre többen menekültek a bokszba intermediate-ért. Vettel gyorsan visszaszezte a hatodik helyét, ami világbajnoki címéhez elég volt. Fernando Alonso a dobogó második fokára állhatott fel Button mögött, mögötte Felipe MAssát intette le a kockás zászló.

Világbajnok született Brazíliában, három ponttal nyerte meg a 2012-es szezont Sebastian Vettel Fernando Alonso előtt, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb háromszoros világbajnoka.